Centrum Poradnictwa z nowym adresem

Od 3 kwietnia 2023 punkt wsparcia dla uchodźców i uchodźczyń działać będzie przy ul. Górczewskiej 137.

Oferujemy pomoc wszystkim osobom z doświadczeniem uchodźstwa.

Od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 18:00 możesz przyjść bez wcześniejszej rejestracji i otrzymać bezpłatne wsparcie:

• indywidualne – w załatwianiu konkretnych spraw, np. zdrowotnych, edukacyjnych, urzędowych w językach: ukraińskim, rosyjskim, białoruskim, czeczeńskim, dari, paszto, angielskim oraz polskim
  • w opiece nad dziećmi – świetlica dla dzieci w wieku 3-9 lat. Opiekunki mówią w językach ukraińskim i rosyjskim. Świetlica działa również w soboty od 10:00 do 14:00.

Po wcześniejszej rejestracji oferujemy bezpłatne wsparcie:

• psychologiczne – dla dorosłych, dzieci i młodzieży – w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim, białoruskim, dari, hiszpańskim, francuskim
  • prawne (języki: polski, ukraiński, rosyjski, angielski, francuski)
  • konsultacje położnej (języki: polski, ukraiński, rosyjski, francuski, angielski)
  • specjalisty ds. legalizacji pobytu (języki: ukraiński, rosyjski, polski, angielski)
  • specjalisty ds. działalności gospodarczej (języki: polski, angielski)
  • doradztwo zawodowe (języki: polski, ukraiński, rosyjski, angielski)
  • inne – napisz do nas lub zadzwoń – sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc.

Konsultacji udzielają specjalistki i specjaliści Fundacji Polskie Forum Migracyjne. Świetlicę prowadzą wykwalifikowane wychowawczynie Fundacji dla Wolności.

W dniach 27.03.2023 – 31.03.2023 wszystkie usługi są dostępne wyłącznie online.

Kontakt:

zapisy@forummigracyjne.org

Wszystkie usługi są bezpłatne.

Zapraszamy!

Centrum prowadzą Fundacja Polskie Forum Migracyjne i Fundacja dla Wolności