Akademia sportowa

Darmowe zajęcia sportowe dla osób z doświadczeniem migracji.

VII Ogród Jordanowski

ul. Namysłowska 21

Warszawa, Praga Północ

• dzieci 6-11: soboty godz. 15-18
  • młodzież 12-16: poniedziałki godz. 17-18:30
  • dorośli 16+: czwartki godz. 18-19:30

Od października 2022 roku Fundacja dla Wolności organizowała regularne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży uchodźczej z Ukrainy przebywającej w Centrum Pomocy Humanitarnej Global Expo na Białołęce. Następnie, od 2023 roku, rozszerzyliśmy treningi na inne dzielnice i nowe grupy, w tym dorosłych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i mają charakter integracyjny – zapraszamy na nie również społeczność lokalną, w tym inne osoby z doświadczeniem migracji.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy i trenerki. Dziećmi i młodzieżą dodatkowo opiekują się doświadczeni wychowawcy z kompetencjami międzykulturowymi, odpowiedzialni za organizację grupy, dbanie o bezpieczeństwo uczestników i uczestniczek w drodze i podczas treningów, a także reagujący na ich indywidualne potrzeby.

Sport pomaga rozładować stres i przezwyciężać lęki, a grupa rówieśników zapewnia bezpieczne środowisko do radzenia sobie z trudnymi emocjami. Regularne spotkania zapobiegają występowaniu ryzykownych zachowań, porzucaniu szkoły czy wchodzenia w konflikt z prawem.

Masz pytania? Napisz albo zadzwoń!

koordynator: Andrzej Matusiak

email: andrzej@fundacjadlawolnosci.org

Projekt jest finansowany ze środków UNHCR, Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców, oraz realizowany we współpracy z VII Ogrodem Jordanowskim.