Pomagamy od 2004 roku. Jesteśmy jedną z najstarszych polskich organizacji pozarządowych zajmujących się stałym i
regularnym wsparciem dzieci i dorosłych z doświadczeniem uchodźczym i migranckim.
Nasze flagowe projekty to Etnoliga (według UEFA – projekt roku 2020) i Przystanek „Świetlica”. Wiemy, czego nasze społeczności potrzebują do życia, bo jesteśmy z nimi na co dzień.
Jesteśmy organizacją niewielkich rozmiarów, ale dużego zasięgu. Działamy efektywnie i profesjonalnie. Jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować się do zmieniającej się sytuacji. Nasze projekty są realizowane w oparciu o sprawdzoną metodykę i przeprowadzane diagnozy. Naszym najważniejszym zasobem jest zespół, wykwalifikowany i doświadczony w pracy z dziećmi i dorosłymi, w którego skład wchodzą wychowawczynie i wychowawcy mobilni, asystenci międzykulturowi, edukatorki, trenerki i trenerzy sportowi. Organizujemy szkolenia i warsztaty międzykulturowe dla szkół i klubów piłkarskich.
Chcemy, aby w stolicy powstało wzorcowe centrum integracji cudzoziemców, z boiskiem do gry w piłkę nożną, placem zabaw dla dzieci i innymi możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu.
Taki ośrodek integrowałby jego tymczasowych mieszkańców ze społecznością lokalną stolicy i przeciwdziałał dyskryminacji ze względów na pochodzenie, kolor skóry, płeć, wyznanie. Wchodzimy w skład Grupy Granica i sieci European Network Against Racism. Posiadamy status organizacji pożytku publicznego.
Sport
Aktywność fizyczna to jedno z najbardziej niedocenianych narzędzi zmiany społecznej. Sport pełni ważną rolę kulturową i daje poczucie przynależności. Wspólna pasja, emocje i uniwersalne reguły tworzą naturalne warunki do łączenia ich z działaniami wychowawczymi. W fundacji wykorzystujemy przede wszystkim piłkę nożną do przełamywania uprzedzeń i szukania wspólnego języka dla różnych grup. W naszych działaniach akcentujemy zasady fair play i pokazujemy sposoby przeciwdziałania dyskryminacji.
Integracja
Jednym z największych wyzwań współczesności jest integracja migrantów. Coraz więcej osób na całym świecie, z różnych powodów, szuka nowego domu. Ich prawidłowe funkcjonowanie w nowym kraju utrudniają bariery kulturowe, językowe, prawne i psychologiczne. W fundacji staramy się przede wszystkim pomagać tym najsłabszym – dzieciom uchodźców. Nasze działania zostały opracowane tak, by w kompleksowy sposób wzmocnić ich potencjał, poczucie bezpieczeństwa i szanse na prawidłowy rozwój.
Edukacja międzykulturowa
Kluczowym warunkiem powodzenia naszych starań jest stosunek Polaków i Polek do cudzoziemców. Dlatego kładziemy duży nacisk na edukację międzykulturową. Włączamy Polaków we wspólne działania na rzecz migrantów, ale też uczymy lokalnych liderów, wychowawców i trenerów jak zmieniać swoje otoczenie, by sprzyjało tolerancji i integracji.