Przekaż 1% podatku na małych uchodźców.
Spraw, aby znaleźli u nas swój nowy dom.
POZNAJ
HISTORIĘ
RAJANY
Pobierz program PIT
NA CO PRZEZNACZYMY TWÓJ 1% PODATKU

MALI UCHODŹCY POTRZEBUJĄ TWOJEJ POMOCY

Mali uchodźcy, po przebyciu tysięcy kilometrów, są lokowani w ośrodkach, gdzie miesiącami, a nieraz latami czekają na decyzje o swoim losie. W tym czasie już od pierwszego dnia idą do polskiej szkoły, nie znając nawet języka polskiego…

Niektóre dzieci mają poważne problemy z zaadaptowaniem się, z nauką, ze swoimi emocjami. Bez prawdziwego domu, bez taty, bez dawnych przyjaciół z rodzinnych stron.

Dobre wykształcenie i zaadaptowanie się w Polsce to dla tych dzieci szansa na samodzielność w przyszłości. Jednak ich mamy nie potrafią im pomóc w lekcjach, nauce języka, poznaniu polskiej kultury, czy zwyczajów. Do tego potrzebują naszej pomocy, tutaj na miejscu.

Dlatego powstał Przystanek Świetlica –miejsce, w którym pedagodzy z Fundacji dla Wolności regularnie pracują z dziećmi uchodźców popołudniami.

PRZYSTANEK ŚWIETLICA W OŚRODKU DLA CUDZOZIEMCÓW

Ośrodek dla cudzoziemców w Warszawie na Targówku to jedyne miejsce w Polsce, w którym schronienie znalazły wyłącznie kobiety i dzieci ubiegające się o ochronę prawną. Obecnie przebywają tu głównie uchodźcy z Ukrainy, Kaukazu, a także z Azji Środkowej. Mają za sobą traumę migracji i często wojny. Mieszkają w dawnym hotelu robotniczym, w otoczeniu magazynów i cementowni.

PRZYSTANEK ŚWIETLICA

To miejsce w Ośrodku dla cudzoziemców, do którego uczęszcza ponad 55 dzieci. Poprzez wspólną zabawę i naukę uczymy ich braterstwa, szacunku do siebie, współpracy i odpowiedzialności. A także języka polskiego.

Twój 1% podatku to ogromna szansa na normalną przyszłość dla tych małych uchodźców.
Wpisz KRS: 0000224819
Pobierz program PIT
Jak
przekazać 1%
w usłudze
Twój e-pit?
Wejdź na stronę podatki.gov.pl i wybierz: Twój e-PIT.
Wpisz swoje dane:
  • PESEL (albo: NIP i datę urodzenia)
  • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2018 rok
Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP.
Jeśli robisz to po raz pierwszy:
  • wybierz z listy numer KRS 0000224819 (Fundacji dla wolności)
  • zaznacz zgodę na przekazanie informacji o 1% podatku (dobrowolna zgoda)
Jeśli chcesz zmienić OPP:
  • wybierz opcję „Zmieniam organizację”
  • wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000224819 (Fundacji dla wolności)
  • zatwierdź tę zmianę
Wejdź na Twój e-PIT
Twój 1% otrzymamy
dopiero w lipcu.
Pomóż już dziś!
Przekaż darowiznę na zajęcia w świetlicy.
Jeżeli nie masz internetowego dostępu do konta możesz pomóc
wpłacając darowiznę na konto 91 2130 0004 2001 0456 9679 0003