Świetlica Małego Dziecka CFS

Świetlica Małego Dziecka “Child-Friendly Space” (CFS) to projekt zainicjowany w 2022 roku we współpracy z Polskim Forum Migracyjnym. CFS jest przestrzenią stworzoną z myślą o dzieciach z doświadczeniem migracji w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, oferującą wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego i psychospołecznego (MHPSS). Przestrzeń znajduje się w prowadzonym przez PFM Community Center przy ul. Górczewskiej 137 (dawniej centrum “Plich-o-plich” przy ul. Chmielnej).

Dla kogo? Kiedy?

Wiek: 3-9 lat

Dni tygodnia: od poniedziałku do piątku

Godziny: 9:00-18:00 

Maksymalny czas pobytu dziecka w świetlicy to 4 godziny (ze względu na brak ciepłego posiłku i możliwości wyjścia na dwór podczas zajęć).

Prosimy aby każde dziecko miało ubranie na zmianę oraz przekąskę. 

Podczas zajęć nasze edukatorki oferują szereg aktywności ukierunkowanych na rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych oraz gotowości szkolnej.

Wspólnie z dziećmi bawimy się, relaksujemy, czytamy, wycinamy, tworzymy i rozmawiamy na istotne dla nich tematy. Naszym działaniom przyświeca idea indywidualnego podejścia do pracy z dziećmi – w przyjaznej atmosferze i niewielkim gronie uczestników – co pomaga dzieciom przezwyciężyć stres, niepokój i pozytywnie wpływa na ich poczucie bezpieczeństwa. 

Кontakt

Numer telefonu: + 48 729 678 517 – Nadia Poveshchenko

Adres: ul. Górczewska 137