Zbiórka jedzenia dla uchodźców

[ Zakończona ]

Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej nie powinien spoczywać w całości na barkach społeczności lokalnych, bo dotyczy nas wszystkich. Dlatego staramy się być solidarni z tymi mieszkańcami i mieszkankami pogranicza, którzy na co dzień ratują uchodźców.

Zbiórka

Zbiórkę prowadzimy na rzecz Gminnego Centrum Kultury w Gródku, które przekazuje jedzenie osobom przebywającym w placówkach Straży Granicznej. Lista produktów została uzgodniona z osobami organizującymi pomoc na miejscu.

Dlaczego Gródek?

Gródek to niewielka społeczność wiejska w powiecie białostockim. Obecnie część jej terenu stanowi strefę stanu wyjątkowego. Część mieszkańców i mieszkanek gminy poznaliśmy osobiście podczas wymiany młodzieżowej w 2014 r. Wiemy, jak bardzo się dziś starają nieść pomoc uchodźcom i jak niełatwe to zadanie.

Jak działa zbiórka?

Wybierz produkty z poniższej listy, a następnie zamów je w sklepie internetowym, podając jako adres dostawy:

Gminne Centrum Kultury w Gródku

ul. A. i G. Chodkiewiczów 4, 16-040 Gródek

Tel. 085 7180136

Dlaczego taka forma zbiórki?

To sprawny system, który minimalizuje liczbę pośredników, skraca czas dostawy, a jednocześnie pozwala nam na bieżąco monitorować jej przebieg. Ponadto ani nasza fundacja ani GCK w Gródku nie mogą zgodnie z prawem przyjąć darowizny finansowej na zakup jedzenia.

Zachęcamy do tworzenia kolektywów i robienia zakupów grupowo!

Jeśli masz pytanie w sprawie zbiórki, napisz do nas.

Dziękujemy!