Zabawa to poważna sprawa

Fundacja dla Wolności w gronie laureatów konkursu „Zabawa to poważna sprawa”

Program kierowany jest do polskich placówek, które na co dzień pomagają dzieciom i młodzieży, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

– „Przystanek Świetlica” daje dzieciom i młodzieży pochodzącym z rejonów, na których toczą się konflikty zbrojne, szansę na uczestnictwo w normalnym życiu poprzez naukę języka polskiego, wsparcie w integracji z nowym otoczeniem oraz pomoc w radzeniu sobie z emocjami wynikającymi z traumatycznej przeszłości – napisała w komunikacie komisja konkursowa. Więcej…

Konkurs to część międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest pomoc dzieciom w zagrożonych wykluczeniem społecznościach na całym świecie. Organizatorem jest firma IKEA, która m.in. we współpracy z UNHCR sfinansowała oświetlenie dla tysięcy uchodźców w Etiopii, Czadzie czy Bangladeszu.

Darowizna sfinansuje bieżące wydatki związane z programem dla dzieci uchodźców na Targówku, m.in. pensje wychowawców, wycieczki, materiały na warsztaty czy szkolenia.

– Bardzo się cieszę, że IKEA dała nam szansę. Międzynarodowa korporacja i lokalna fundacja, co mają wspólnego? Środowisko, migracje, równość: w dłuższej perspektywie wyzwania możemy rozwiązać tylko wspólnie na wielu poziomach, globalnie i lokalnie – mówi Krzysztof Jarymowicz z zarządu Fundacji dla Wolności. – Zawsze da się coś zrobić. Nam wychodzi robienie świetlicy, uwielbiamy tę pracę, ale ona oczywiście wiąże się z kosztami. IKEA uznała, że nasza praca służy rozwiązywaniu problemów, które i dla niej są ważne.