Treningi Kobiecej* Akademii Piłkarskiej od 8 maja

K*AP to pierwsza w Polsce wielopokoleniowa szkoła piłki nożnej dla kobiet i dziewczyn.

Cotygodniowe, bezpłatne treningi są otwarte dla wszystkich chętnych kobiet i dziewczyn niezależnie od umiejętności, wieku, pochodzenia, języka, stopnia sprawności, orientacji bądź tożsamości seksualnej.

Kobiety i dziewczyny w Polsce wciąż mają ograniczony dostęp do futbolu. Jako kobiety doświadczamy wykluczenia na wielu poziomach. Od tweetów prezesa PZPN-u, który „z babą o piłce nie porozmawia”, przez obraźliwe uwagi kolegów na szkolnym boisku i protekcjonalne traktowanie ze strony trenerów i działaczy, którzy mówią o nas „dziewczynki”, chociaż mamy za sobą wieloletnią karierę, po media, które powielają stereotypy o tym, jakoby kobiety się na piłce nie znały i wszechobecną homo-, bi- oraz transfobię.

Te bariery nawarstwiają się w przypadku kobiet pochodzących z innych krajów i kultur, niemówiących po polsku, o różnym poziomie sprawności, w przypadku osób transpłciowych i niebinarnych. Konsekwencją tak pojmowanej „kultury piłkarskiej” jest fakt, że futbol pozostaje światem głównie męskim, a ogromna liczba osób nie gra w piłkę. Nie ma miejsc, gdzie dorosła kobieta może nauczyć się grać od zera, polepszyć swoje umiejętności, pograć na luzie lub rozwijać piłkarską przygodę. Kobiecą* Akademią Piłkarską wychodzimy naprzeciw tej potrzebie i tworzymy takie miejsce.

Treningi na boisku
Niedziele 8 maja – 31 lipca 2021, godz. 17:30-19.30.
Orlik ul. Targowa 86, Warszawa (wejście od ul. Ratuszowej).

Treningi w hali
Czwartki 10 czerwca – 29 maja 2021, godz. 19:00-20:30.
Hala sportowa DOSiR, ul. Jagiellońska 7, Warszawa.

Kobieca* Akademia Piłkarska to treningi piłki nożnej dla (totalnie) początkujących i niepoczątkujących: pod okiem trenerki, w luźnej atmosferze będziemy wykonywać ćwiczenia z piłką i bez, aby nauczyć się tajników futbolu. Może w nich wziąć udział każda kobieta. Jedyny warunek to wiek powyżej 15 roku życia – to pozwoli nam zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Potrzebny jest luźny strój sportowy, buty do piłki nożnej (turfy, lanki, bądź zwykłe adidasy) i… pozytywne nastawienie. Zapraszamy też zawodniczki z dziećmi: podczas treningów zaopiekujemy się nimi. Nie ma też znaczenia jak się porozumiewasz – na boisku wszystkie mówimy tym samym językiem.

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.


Projekt realizowany dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG.

(*) Wszystkie osoby z doświadczeniem funkcjonowania w społeczeństwie jako kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *