Szkolenia dla nauczycieli 2023

Integracja i budowanie zespołu w klasie/grupie wielokulturowej

Początek roku szkolnego to dobry czas, by zastanowić się i zaplanować klasową integrację, również w kontekście wielokulturowym. Zapraszamy na 3 godzinne spotkanie online, podczas którego porozmawiamy o konkretnych metodach i ćwiczeniach na budowanie zespołu klasowego, tworzenia dobrej, bezpiecznej, sprzyjającej uczeniu się atmosferze.

Ze spotkania wyjdziesz z pomysłami i inspiracjami, gotowymi do wdrożenia przez cały rok szkolny. Warsztat online jest również okazją do wymiany dobrych praktyk, poznania nowych nauczycieli/nauczycielek i rozmowy o empatii, wsparciu i współpracy w naszych klasach.

Plan spotkania

  1. Jak budować zespół, czerpać z podobieństw i różnic między uczniami – ćwiczenia i aktywności na początek roku szkolnego
  2. Regeneracja i wzmocnienie uczniów i uczennic  – pomysły na jesień i zimę
  3. Aktywność  i budowanie sprawczości w kontekście lokalnym i wielokulturowym
  4. Sposoby na docenianie i świętowanie  – nie tylko na zakończenie roku szkolnego

Aktualne terminy spotkań:

7 września 2023 10:00-13:00 – nauczanie wczesnoszkolne i świetlice szkolne (zapisy do 5.09)

9 września 2023 11:00-14:00 – nauczanie wczesnoszkolne i świetlice szkolne (zapisy do 7.09)

14 września 2023 10:00-13:00 – wychowawcy klas IV-VIII i nauczyciele przedmiotowi (zapisy do 12.09) 

Forma: on-line, platforma Zoom

Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. 

Po spotkaniu przesłane zostaną uczestnikom zaświadczenia o odbytym szkoleniu.

Prowadzenie

Nasze trenerki

Greta Droździel-Papuga: absolwentka polonistyki (Uniwersytet Warszawski) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Jagielloński). Edukatorka, trenerka, autorka kampanii edukacyjnych. Prowadzi szkolenia i warsztaty m.in. z zakresu komunikacji, budowania zespołu, diagnozy lokalnej, pracy metodą projektu, wolontariatu – dla różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży, dorosłych. Autorka materiałów nt. radości z uczenia się, twórczego rozwiązania problemów, osłabiania rywalizacji, wyjścia z edukacją poza mury szkoły. Współtworzyła pakiet filmów edukacyjnych na temat edukacji globalnej, migracji i celów zrównoważonego rozwoju. Jako animatorka działała w szkołach, bibliotekach, domach kultury i na podwórkach. Współpracuje z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Szkoła z Klasą, Fundacją na Rzecz Wspólnot Lokalnych Na miejscu, m.st. Warszawa.

Magdalena Zaborowska-Gumieniak: pedagożka i animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Instytutu Kultury Polskiej UW. Z Fundacją dla Wolności związana od 2010 r. Zajmuje się edukacją pozaformalną i międzykulturową. Współtwórczyni i koordynatorka programu wychowawczo-edukacyjnego w ośrodkach dla cudzoziemców. Prowadziła również m.in. międzynarodowe wymiany młodzieży, szkolenia dla nauczycieli, trenerów sportowych, animatorów i aktywistów na temat fair play i pracy z dziećmi uchodźczymi. Współtwórczyni publikacji „Graj fair z innymi –  praktyczny przewodnik dla nauczycieli, animatorów i liderów lokalnych” oraz ‘Sport for dialogue – good practices around Europe’. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi, szkołami, instytucjami samorządowymi oraz Wydziałem Pedagogicznym UW.


Projekt jest finansowany w ramach projektu Comprehensive protection services and enhanced community-based protection for persons affected by the war in Ukraine and seeking refuge in Poland through Community Centers and mobile outreach activities finansowanego ze środków UNHCR i Danish Refugee Council (numer umowy DRC-POL-2023-006) oraz stworzony w partnerstwie z International Rescue Committee (IRC). Ta strona wyraża wyłącznie poglądy Fundacji dla Wolności i nie może być identyfikowana ze stanowiskiem IRC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *