Solidarni z Jackiem

Przeciwko oszczerstwom pod adresem Jacka Kuronia

Solidarni z Jackiem

Przypomnijmy: w 2006 r. działacze LPR zaapelowali o odebranie Jackowi Orderu Orła Białego.

Nie twierdzę, że Jacek Kuroń był agentem SB, twierdzę coś znacznie gorszego: że to porozumienie, zawarte m.in. przez niego przy Okrągłym Stole, było zdradą ideałów milionów ludzi, którzy należeli do „Solidarności”.

Roman Giertych

Chcieliśmy jakoś zareagować na te kłamstwa. Gdy przyszliśmy na Powązki, żeby wyrazić swoją solidarność ze zmarłym dwa lata wcześniej Jackiem, zobaczyliśmy, że myślących podobnie jak my są setki. Pomyśleliśmy, że chcemy czuć się tak codziennie: w tramwaju, na ulicy, w pracy. Chcemy widzieć codziennie znajomych i nieznajomych, którzy podzielają nasze wartości.

Nie palcie komitetów, zakładajcie własne

Jacek Kuroń

Jacek uczył nas, że protest należy wyrażać wspólnym działaniem. wybraliśmy najsławniejsze zdanie Jacka i poprosiliśmy grupę Twożywo o zaprojektowanie koszulki z tym przesłaniem. A potem namówiliśmy bardzo wiele osób, by je często i dumnie nosiło. Bo nie zgadzamy się na zakłamywanie przeszłości. Z koszulkami byliśmy obecni m.in. na obchodach 30-lecia powstania KOR-u oraz przy odsłonięciu kamienia ku pamięci Jacka Kuronia. Z czasem logo akcji zaczęło żyć własnym życiem: pojawiać się na okładkach książek, konferencjach, w domenie publicznej. Cieszymy się, że jesteście solidarni z Jackiem!

[metaslider id=”1451″]

Organizatorzy kampanii:

  • Jan Gebert
  • Fundacja dla Wolności
  • Rafał Szymczak
  • Jacek Plewicki