Kategorie
wydarzenie

REWOLTA. Warsztaty ruchowo-aktywistyczne dla młodych

Fundacja dla Wolności zaprasza młode osoby do półrocznego programu, poświęconego odkrywaniu zmian społecznych.

Widzisz wokół siebie rzeczy, które budzą Twój sprzeciw? Nierówności, skrzywdzone grupy? Zmiany polityczne zmierzają Twoim zdaniem w złym kierunku? Do tego sam(a) czujesz nadmiar wymagań i stres? Masz dość pandemii, straciłeś(aś) w tym czasie ochotę na aktywność?

Dołącz do nas! Naucz się jak zmieniać swoją społeczność, jednocześnie dbając o siebie, rozwijając się, zdobywając nowe umiejętności i dobrze się bawiąc. Będziemy grać, tworzyć, działać, pomagać. Będziemy robić Rewoltę!

Jeśli masz 14-18 lat i chcesz uczestniczyć w projekcie, w ramach którego:

  • poznasz nowych ludzi z różnych środowisk
  • będziesz mieć realny wpływ na program spotkań
  • weźmiesz odpowiedzialność za ważne i wkręcające zadania
  • zyskasz wiedzę, jak realizować projekty społeczne
  • spróbujesz różnych zajęć ruchowych – od ścianki wspinaczkowej przez ruchowe improwizacje, po treningi sportowe
  • zrealizujesz działania na rzecz osób potrzebujących
  • weźmiesz udział w warsztatach rozwojowych, które grupowo uznacie za potrzebne
  • zyskasz nowe pomysły na siebie
  • poczujesz, że masz wpływ na świat wokół
  • będziesz się świetnie bawić

…to znaczy, że czekamy właśnie na Ciebie!

Program zajęć

1 Na początek dwa-trzy warsztaty integracyjno-rozwojowe, na których zaplanujemy dalsze spotkania i zadbamy o zbudowanie dobrej atmosfery w grupie. W planach mamy ćwiczenia ruchowe, dramowe, z tworzenia strategii, wyznaczania celów, twórczego myślenia oraz wspólne gotowanie.

2 Spotkania, łączące aktywności ruchowe z działaniami aktywistycznymi. Zadbamy o to, abyś w części ruchowej odnalazł(a) się, nawet jeśli od podstawówki często wybierali Cię do składu na samym końcu. Nasze pomysły to trening na ściance wspinaczkowej, kajaki, trampoliny, zabawy ruchowe pozwalające budować zaufanie i lepiej skontaktować się ze swoim ciałem czy sporty walki – ale ostateczna decyzja należeć będzie do grupy. Oznacza to, że przetestujemy różne formy grupowego podejmowania decyzji i zbadamy, jak przeciwdziałać wykluczeniu. Część poświęcona działaniom aktywistycznymi obejmie wspólne wyznaczenie celów i odpowiednie warsztaty kreatywne, wieczory filmowe, projektowanie i realizację własnych działań społecznych, działanie w terenie… Ale to od Ciebie i reszty grupy zależy, co się tu wydarzy!

Zajęcia są w całości bezpłatne, mamy też budżet na realizowanie Waszych pomysłów. A w czasie zajęć oferujemy wyżywienie.

Startujemy 17 lutego. Spotykamy się w czwartki w godz. 19:00-21:00 w Domu Kultury Zacisze. Wiosną chcielibyśmy Wam zaproponować też spotkania czy wycieczki w weekendy, czasem pewnie będziemy potrzebować na to nawet cały dzień. Koniec zajęć planujemy wraz z końcem szkoły w czerwcu.

Zajęcia prowadzą:

Iza Orłów – edukatorka i streetworkerka. W fundacji pracuje z dziećmi i młodymi osobami z grup defaworyzowanych, w tym w szczególności z tymi z doświadczeniem uchodźczym. Ukończyła studia antropologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz szkolenia „Move to Be Moved And Move Others” w Turcji (2019) i „The Game Is On” w Niemczech (2021). Uczestniczka kursu „Arteterapia. Kultura przeciwko wykluczeniu” w Centrum Kultury Łowicka w Warszawie. Członkini kolektywu ekofeministycznego W(y)puszczone, organizującego leśne obozy. Aktywistka zajmująca się m.in. działaniami na rzecz osób w kryzysie bezdomności.

Volha Kalakoltsava – urodziła się na Białorusi. Studiowała w szkole muzycznej, a następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na wydziale teatralnym. Pracuje jako aktorka teatralna i filmowa, prowadzi warsztaty aktorskie dla dzieci i dorosłych, zajęcia z samorozwoju i międzykulturowe.


Zajęcia są organizowane w ramach projektu YARSPE (Youth Anti Radicalization Through Sport in Europe) i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Partnerem warsztatów jest Dom Kultury Zacisze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *