Rekrutujemy: wychowawca / wychowawczyni

Fundacja poszukuje osoby na stanowisko wychowawca / wychowawczyni dzieci w świetlicy

Od 2013 r. prowadzimy świetlicę w ośrodku dla cudzoziemców „Targówek”, w której dzieci ubiegające się o status uchodźcy w Polsce uczą się języka polskiego, odrabiają lekcje, bezpiecznie bawią i rozwijają. Uczymy je różnych umiejętności, jeździmy na wycieczki, spotykamy się z rówieśnikami, wycinamy, budujemy, gotujemy, lepimy, biegamy, skaczemy, rozmawiamy… Pracujemy w grupie i indywidualnie, z dziećmi i ich mamami. Zabieramy do lekarza, szukamy prawników, pomagamy w przeprowadzkach, zapisujemy dzieci do przedszkoli. Nasz zespół świetlicowy to obecnie koordynatorka i czwórka wychowawców.

Wymagania:

• wykształcenie wyższe na kierunkach humanistycznych (lub w trakcie studiów) ze szczególnym uwzględnieniem: pedagogika, kulturoznawstwo, psychologia, socjologia, nauki społeczne, praca socjalna
  • doświadczenie w pracy z dziećmi / młodzieżą lub środowiskiem migrantów
  • umiejętności organizacyjne i pracy w zespole
  • umiejętność pracy metodami edukacji pozaformalnej i nieformalnej
  • dyspozycyjność w poniedziałki, czwartki, piątki (minimum 56 godz. pracy w miesiącu)

Mile widziane:

• znajomość języka rosyjskiego
  • zainteresowanie tematyką migracji / środowisk lokalnych / integracją społeczną
  • zainteresowania plastyczne, muzyczne, sportowe lub inne.

Zadania:

• prowadzenie zajęć edukacyjnych w świetlicy 2 razy w tygodniu po 4 godziny (w tym udział w wycieczkach)
  • przygotowywanie zajęć edukacyjnych
  • udział w spotkaniach zespołu
  • udział w superwizji raz w miesiącu
  • prowadzenie dokumentacji projektowej
  • udział wydarzeniach promocyjnych/charytatywnych
  • prowadzenie rejestru rezultatów

Oferujemy:

• zatrudnienie w formie umowy zlecenie w terminie 01.10.2020-31.12.2020 na okres próbny z możliwością przedłużenia na kolejny rok i dłużej
  • wynagrodzenie minimum 1680 zł brutto miesięcznie
  • pracę w miłym i energicznym zespole
  • możliwość udziału w szkoleniach, seminariach, konferencjach
  • możliwość realizacji własnych pomysłów

Osoby chętne do udziału w rekrutacji zapraszamy do przesłania CV oraz podpisanego zeskanowanego formularza ofertowego na adres: magda@fundacjadlawolnosci.org

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 27 września 2020. Dodatkowych informacji udziela koordynatorka programu, nr telefonu 534 101 012 (w godz. 10-13).

W latach 2020-21 Przystanek „Świetlica” dla dzieci uchodźców jest współfinansowany ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa – Bezpieczna przystań. Projekt „Pierwsze kroki w Polsce. Wsparcie prawne, psychologiczne i integracyjne dla dzieci i dorosłych poszukujących ochrony w Polsce” realizujemy wspólnie z Fundacją Polskie Forum Migracyjne.