Oferta współpracy dla ekspertów

Przeciwdziałanie radykalizacji poprzez sport

Fundacja dla Wolności, wspólnie z organizacjami z Niderlandów, Czech, Węgier i Włoch, realizuje trzyletni projekt YARSPE (Youth Anti Radicalisation through Sport in Europe). Naszym celem jest stworzenie narzędzi dla trenerów, nauczycieli i stowarzyszeń sportowych, które byłyby pomocne w zapobieganiu radykalizacji wśród młodzieży. Działania projektowe obejmować będą też m.in. analizę prawną i społeczną zjawiska radykalizacji, rozwijanie współpracy z lokalnymi organizacjami, instytucjami i samorządem oraz szkolenia dla osób zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

W związku z powyższym, nasz międzynarodowy zespół poszukuje dwójki naukowców zajmujących się tematem radykalizacji w szczególności w obszarze sportu, których zadaniem będzie analiza wyników lokalnych badań porównawczych, monitoring merytoryczny i ewaluacja pracy naszego zespołu. Szczegółowe informacje dotyczące warunków pracy znajdują się w załączniku.

Pytania i zgłoszenia prosimy kierować na adres alexandra.solomon@farenet.org do 18 kwietnia 2020 r.

Erasmus+ Programme