Zarząd

Krzysztof Jarymowicz

Absolwent psychologii i etnografii na Uniwersytecie Warszawskim. Jeden z założycieli fundacji, obecnie prezes jej zarządu. Pomysłodawca i koordynator Etnoligi. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz. Wychowuje trójkę dzieci. Interesuje się piłką, ale lepsze wyniki ma w szachach. Zapalony rowerzysta.

Magdalena Zaborowska

Pedagog i animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego i Instytutu Kultury Polskiej UW. Zajmuje się edukacją pozaformalną i międzykulturową. Koordynatorka działań edukacyjnych fundacji, m.in. programu wychowawczo-edukacyjnego dla małych uchodźców i wymian młodzieżowych. Prowadzi warsztaty nt. fair play, fotografii, filmu i ceramiki. Współpracowała z licznymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi. W życiu stawia na pasje i aktywny tryb życia – lepi z gliny, gotuje, podróżuje.

Rada

Antoni Adamowicz

Dyplomata, absolwent Instytutu Socjologii UW. Pracował w organizacjach pozarządowych we Włoszech i Hiszpanii. Pomysłodawca kampanii społecznej Tiszert dla Wolności, jeden z założycieli fundacji. Pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Pasjonuje się kinem, fotografią i podróżami.

Dora Montagna

Tłumaczka i językoznawczyni. Absolwentka Lingue e Letterature Straniere Università degli Studi w Turynie, studiowała również w Hiszpanii i Warszawie. Współzałożycielka fundacji. Pracowała jako animatorka teatralna w szkołach, więzieniach i szpitalach. Interesuje się europejskimi projektami mobilności i integracji europejskiej.

Julian Kutyła

Szef wydawnictwa Krytyka Polityczna. Doktor filozofii, publicysta, tłumacz z języka angielskiego i francuskiego (m.in. Žižek, Hardt, Badiou, Erlbruch). Publikował w “Gazecie Wyborczej” i “Rzeczpospolitej”.

Zespół

Maja Ratyńska

Absolwentka ASP w Gdańsku. Jej dyplom (pod kierunkiem prof. Jacka Popka) został zakwalifikowany na wystawę najlepszych dyplomów projektowych w roku akademickim 2006/07 w Polsce. Dizajnerka z ciągotami do artystycznego recyklingu i zabaw semantycznych. Poza projektowaniem komercyjnym zajmuje się eko–edukacją i tworzy instalacje w przestrzeni publicznej. Członkini nieformalnej grupy MRKK. Współpracuje z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Stowarzyszeniem Edukacji i Postępu STEP oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury. Jej ostatnia praca – świetlna pływająca instalacja na Wiśle Nuphar mutea solaris spodobała się mieszkańcom i mieszkankom Warszawy tak bardzo, że w trzy noce po wernisażu została ukradziona.

Izabela Orłów

Studentka etnografii na UW, prowadzi badania w Karpatach ukraińskich. Szczególnie zainteresowana zagadnieniami religijności, postrzegania i wytwarzania piękna oraz komunikacją międzykulturową. Koordynatorka wolontariatu przy Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim. Od 2010 r. pracuje z dziećmi. Organizowała sąsiedzkie warsztaty twórcze, olimpiady podwórkowe, pracowała z zuchami w ZHP, prowadziła Akademię Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP pod Warszawą. Od 2016 r. wychowawczyni dzieci i młodzieży w ośrodku na Targówku. W fundacji zajmuje się też organizacją zbiórek charytatywnych. Zna jęz. angielski, ukraiński i podstawy szwedzkiego.

Weronika Brączek

Absolwentka animacji społeczno-kulturalnej, studium fotografii i arteterapii. Zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, projektów społecznych, edukacyjnych i badawczych. Realizowała projekty międzykulturowe m.in na Podlasiu i w Argentynie. W TR Warszawa zajmuje się pozyskiwaniem funduszy, a w Fundacji Edukacji i Kultury koordynuje działania Teatru Zaangażowanego Społecznie. Z Fundacją dla Wolności związana od 2015 r. jako wychowawca dzieci oraz trenerka. Współautorka scenariuszy zajęć lekcyjnych z zakresu migracji przygotowanych na zlecenie Urzędu ds. Cudzoziemców.

Martyna Łukaszewska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale Stosunków Międzynarodowych oraz Studiów podyplomowych z zakresu pomocy humanitarnej. Koordynatorka projektu Muzułmanin czyli kto?, w ramach którego opublikowana została broszura informacyjna skierowana do nauczycieli i organizacji pozarządowych. Ponadto organizatorka zbiórek pomocy dydaktycznych dla Domu Samotnej Matki oraz edukatorka globalna z ramienia Polskiej Akcji Humanitarnej. Jej pasja do pracy z dziećmi narodziła się w ZHP, gdzie przez wiele lat prowadziła gromadę zuchową. Interesuje się kulturą Afryki i Bliskiego Wschodu, zwiedza świat, a do walizki zawsze wkłada jedną z części Harrego Pottera.

Dariusz Kosiński

Student bohemistyki, kibic Realu Madryt i miłośnik Premier League. Kapitan TiM Warszawa, wielokrotnego triumfatora Etnoligi. Redaktor Gol.pl. Współorganizator projektów sportowych fundacji.

David Huerta Beltran

Meksykanin, od 2013 r. w Warszawie. Kibic piłkarski, kapitan drużyny Real Warszawa, uczestnik Etnoligi, w swojej ojczyźnie grał profesjonalnie w II lidze. Autor popularnego bloga o Warszawie dla cudzoziemców. W fundacji i w życiu zawodowym zajmuje się projektowaniem stron internetowych.

Karol Mikulski

Arbiter piłkarski z uprawnieniami Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Od 2010 r. kieruje zespołem sędziowskim Etnoligi.

Monika Szczerba

Krakowianka, miłośniczka Norwegii, w której spędziła rok jako wolontariuszka programu Erasmus+. Obecnie koordynuje działania fundacji w zakresie EVS.

Patrycja Grabek

Studentka farmacji na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Oprócz chemii i leków fascynuje się językiem łacińskim, lubi śpiewać, co łączy się z moją miłością do musicali i bajek Disneya. W fundacji pracuje jako wychowawczyni w ośrodku na Targówku.