Letnia Akademia Międzykulturowa

Zapraszamy na cykl warsztatów, które przygotowaliśmy w oparciu o doświadczenie pracy z uchodźcami

Wierzymy, że kluczem do budowania dobrego życia przez nowo przybyłe osoby jest poznawanie ludzi, miejsc, języka i możliwości, które daje miasto. Także dla warszawiaków i warszawianek spotkania z kobietami i dziećmi o tak niezwykłych, choć trudnych historiach przymusowej migracji, mogą być bardzo otwierające i rozwijające. Dlatego na zaproszenie Domu Kultury Śródmieście stworzyliśmy przestrzeń do wspólnej pracy, zabawy i wypoczynku.

Otwarty Uniwersytet Jazdów

Solatorium / Motyka i Słońce, ul. Jazdów 3/9, 00-467 Warszawa

Akademia nie ma wiele wspólnego tradycyjną nauką, choć jest przedsięwzięciem dającym możliwość rozwoju na wielu polach. Spotkania odbywają się w przestrzeni Osiedla Jazdów, w centrum Warszawy, tuż przy Placu Na Rozdrożu. Pełno tu uroczych, drewnianych domków fińskich, których gospodarzami są społecznicy i twórcy kultury. My rezydujemy w ciepłym i przyjemnie rozświetlonym Solatorium. Wokół nas ogrody społecznościowe, drzewa owocowe, grządki warzywne, miejsca odpoczynku i tajemnic…

UWAGA: Ze względu na zagrożenie COVID-19 liczba miejsc na wszystkich zajęciach jest ograniczona i obowiązują zapisy

Dziecięce Ogrody Świata

Mieszkające w zakamarkach Osiedla Jazdów Chochliki zapraszają w podróż przez ogrody pełne tajemnic, trudności do pokonania i wesołych niespodzianek. Ale uwaga – dostać się do nich mogą tylko dzieci! Gdy całą wieloetniczną grupą dzieciaków przebędziemy Roślinny Labirynt Wyobraźni, Chochliki podarują nam klucze do furtek ogrodów świata. Będą prosić nas o pomoc w szukaniu rozwiązań charakterystycznych dla danej części świata problemów i wyzwań – takich jak nierówności społeczne, brak dostępu do wody czy edukacji, praca dzieci albo zanieczyszczenie środowiska. Będziemy nasłuchiwać, smakować i wąchać, grzebać w ziemi i majsterkować, fantazjować, integrować się, biegać i skakać po ogrodach.

Szczegółowe informacje i zapisy

Drama dla dzieci

Masz ochotę stawiać pierwsze kroki na scenie? Chcesz działać razem z rówieśnikami i mieć nieskrępowaną możliwość wyrażania własnych emocji? Zapraszamy Cię do wspólnej przygody, do odkrywania siebie i współdziałania w grupie. W trakcie warsztatów będziemy mieli okazję głębiej przyjrzeć się temu, co w nas siedzi i podzielić się cząstką tego z innymi. Warsztaty dla dzieci od 8 do 12 lat.

Szczegółowe informacje i zapisy

Wzmocnieone – warsztat dla nastolatek z doświadczeniem migracji

Zajęcia dla dziewczyn obejmujące tematy dojrzewania, emocji, własnych granic, zaufania, ekspresji i budowania poczucia własnej wartości. Mnóstwo poważnych tematów, ale podanych w lekki i angażujący dziewczyny sposób.

Szczegółowe informacje i zapisy

Robótki przy międzynarodowym stole

Lubisz proste majsterki w duchu zero/less waste? Nie bardzo się na nich znasz, ale pragniesz polubić? Doceniasz pyszne jedzenie z różnych stron świata? Masz ochotę poznać nowych ludzi, których prawdopodobnie nie spotkał(a)byś w innych okolicznościach?Zapraszamy Cię do wspólnego rzemieślniczego stołu! Część miejsc na warsztatach zarezerwowana jest dla osób z doświadczeniem migracji przymusowej.

Szczegółowe informacje i zapisy

Letnia Akademia Międzykulturowa na stronie Domu Kultury Śródmieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *