Kiedy ruszy Etnoliga?

Sztandarowy projekt fundacji wystartuje 10 kwietnia. Czy lockdown zakłóci nasze plany?

Z powodu pandemii więcej czasu spędzamy w domu przed komputerami, rzadziej widujemy znajomych i mniej się ruszamy. Bez sportu tracimy kondycję i zdrowie, zamknięci w czterech ścianach łatwiej wpadamy w melancholię i depresję. Wszyscy czujemy się odizolowani, ale w szczególnie trudnym położeniu są ci, którzy dzięki piłce mieli właściwie jedyną okazję, żeby z kimś porozmawiać, do kogoś się uśmiechnąć. Futbol tylko w telewizji? To nas nie urządza!

Po zakończeniu sezonu 2020, który już przysporzył wielkich wyzwań, wydawało się, że może być tylko lepiej. Niestety, nic bardziej mylnego: tegoroczne rozgrywki stoją pod jeszcze większym znakiem zapytania. Co prawda, szczęśliwie udało nam się wstrzelić między topnienie śniegu a nowy lockdown i spotkać 13 marca na Zimowym Pucharze Etnoligi. Ale czy uda się rozegrać wiosenną edycję? Jeśli nie w całości, to na pewno pogramy tyle, ile się da.

Będziemy gotowi na 10 kwietnia. Jeśli tego dnia nie skończy się lockdown, zaczniemy w kolejnym najbliższym możliwym terminie. Do skutku. Już teraz czekamy więc na zgłoszenia Waszych drużyn.

Wszystkie informacje i zapisy online znajdziecie na stronie Etnoligi.

22. edycja Etnoligi jest organizowana przez Fundację dla Wolności w ramach programu „Aktywny Warszawiak”. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa. Boisko udostępnia nieodpłatnie Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji. Współpraca: Dzielnica Ursynów.