Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

18 grudnia 2022 r. w Międzynarodowym Dniu Migranta, w hali przy ul. Lindego 20 w Warszawie, odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Fundację dla Wolności oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Dzielnicy Bielany.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn. W każdej grali wspólnie mężczyźni z kobietami, w większości migranci i migrantki z kilkudziesięciu krajów, m.in. Ekwadoru, Kolumbii, Argentyny, USA, Maroka, Senegalu, Nigerii, Finlandii, Turcji, Uzbekistanu czy Indii. To osoby, które z różnych powodów przyjechały do Polski i znalazły swój dom w Warszawie, a na co dzień grają w piłkę w Etnolidze. Gościem specjalnym imprezy była ekipa Legia Amp Futbol.

Zawody otworzył Andrzej Strejlau, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Kilka meczy w ekipie gospodarzy, drużyny Urzędników i Przyjaciół, rozegrał burmistrz Grzegorz Pietruczuk.
Po całodniowych zmaganiach byliśmy świadkami wyrównanego finału, w którym zmierzyły się dwie drużyny latynoskie. Ostatecznie po puchar sięgnęła La Gozadera pokonując przyjaciół z Gran Colombia 1:0.

I miejsce: LA GOZADERA
II miejsce: GRAN COLOMBIA
III miejsce: URZĘDNICY I PRZYJACIELE
Puchar Fair Play: LOBOS
MVPs: DIEGO (Gran Colombia) i KINGA (Urzędnicy i Przyjaciele)
Najlepsi bramkarze: SERGIO / NEXUS (La Gozadera)

Szczegółowe wyniki na stronie turnieju.

Najważniejsze nie były jednak puchary, lecz dobra zabawa i integracyjna atmosfera. Gośćmi turnieju były też dzieci uchodźcze z ośrodka dla cudzoziemców „Dębak-Podkowa Leśna”. Dwudziestka podopiecznych Fundacji dla Wolności wzięła udział w grach, konkursach oraz zabawach przygotowanych przez piłkarzy i piłkarki.