centrum wielokulturowe

Centrum Wielokulturowe w Warszawie

Fundacja dla Wolności współgospodarzem Centrum Wielokulturowego w Warszawie

Od stycznia 2025 roku Fundacja dla Wolności, wspólnie z Polskim Forum Migracyjnym oraz stowarzyszeniami MOVA, Mudita i Code Your Path, współprowadzi Centrum Wielokulturowe przy ul. Jagiellońskiej 54 w Warszawie.

Centrum Wielokulturowe to przestrzeń aktywności lokalnej – drugi dom zarówno dla migrantów, jak i mieszkańców dzielnicy. To miejsce otwarte dla każdego, kto poszukuje oferty edukacyjnej, kulturalnej, doradczej, informacyjnej czy hobbystycznej. Naszym celem jest wspieranie integracji międzykulturowej i obywatelskiej osób mieszkających w Warszawie.

Centrum to przyjazna przestrzeń wymiany myśli, doświadczeń i pasji – spotkań, budowania wspólnoty i czerpania z bogactwa różnorodnych kultur. Każdy może bezpłatnie korzystać z dostępnych sal, uczestniczyć w debatach i konferencjach, oglądać wystawy i projekcje filmowe, uczyć się języka polskiego, korzystać z porad prawnych, a także planować swoją przyszłość zawodową.


Poznajmy się. Spacery po Warszawie

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spacerów po Warszawie, podczas których wspólnie odkryjemy historię miasta i jego wielokulturowe oblicze. Spacery odbywają się w językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Dołącz do nas i poznajmy się bliżej!


Homo Migrans. Świat się zmienia

„Tornada, burze i susze… Witamy w Polsce!”, „Schrony przeciw cyklonom i inne strategie przetrwania”, „Wakacje i selfie z migrantami” — to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas naszych spotkań. W ramach cyklu rozmawiamy o kryzysie klimatycznym, migracjach, etycznym podróżowaniu i innych wyzwaniach współczesnego świata.


Wielokulturowy Krąg Kobiet

Spotkania i warsztaty ukazujące siłę kobiecej wspólnoty, tworzonej przez kobiety z różnych krajów i kultur. To przestrzeń dzielenia się doświadczeniami, wsparciem i inspiracją.


B4! Klub szachowy

Szachy to jedna z najstarszych i najbardziej uniwersalnych gier na świecie. W naszym klubie spotykają się osoby z różnych krajów i kultur, by wspólnie grać, uczyć się i budować relacje. Szachy to nasz wspólny język!


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

m.st. Warszawa