Beyond Sport Global Awards

Fundacja dla Wolności wyróżniona w prestiżowym konkursie amerykańskiego think tanku

Beyond Sports to jedna z największych na świecie fundacji, wspierających lokalne projekty sportowe realizujące Cele Zrównoważonego Rozwoju. Co roku przyznaje nagrody – fundusze i pomoc biznesową – dla tych, którzy w innowacyjny i efektywny sposób potrafią zmieniać otaczają ich rzeczywistość. Tym razem to Etnoliga znalazła się wśród 37 finalistów, których wybrano spośród 2500 zgłoszeń ze 148 krajów! Wśród naszych konkurentów w finale byli m.in. NHL, Sacramento Kings, ale też Chevron czy Unilever… Nie udało nam się wygrać głównej nagrody w naszej kategorii (sport dla zrównoważonych miast i społeczności), ale już sama gala i przybicie piątki z Evanderem Holyfieldem podczas finałowej gali w One World Observatory w Nowym Jorku, były nie lada przeżyciem.

Wydarzeniu głównemu towarzyszyły dwudniowe warsztaty i spotkania kilkudziesięciu liderów NGO-sów i korporacji inwestujących sport. Przez dwa dni poznaliśmy mnóstwo ciekawych projektów i pomysłów. Niektóre może wykorzystamy w przyszłości?

Największe wrażenie zrobiły na nas zajęcia praktyczne. Podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu na własnej skórze poznaliśmy techniki i rozwiązania rozwijające konkretne umiejętności, np. pracy zespołowej czy spostrzegawczości. Nie trzeba dodawać chyba, że wielkie wrażenie zrobiła na nas też nowojorska infrastruktura sportowa, szczególnie do street futbolu, i iście amerykański rozmach konwencji.