Masha i Ahmed w naszej klasie

Migracje i uchodźcy w Polsce

Zajęcia wprowadzają w temat podobieństw i różnic między ludźmi poprzez zabawy plastyczne, manualne oraz gry ruchowo-taneczne. Pierwsza część warsztatów prowadzona jest w języku obcym. Przeżycie sytuacji niezrozumienia jest wstępem do rozmowy o uczuciach towarzyszących komunikacji i znalezieniu się w nowej sytuacji. Dzieci m.in. poznają mapę świata, tworzą wizerunki ludzi i rozmawiają o różnicach oraz podobieństwach między nimi. Na zakończenie przedstawiamy sytuację dzieci cudzoziemskich w polskiej szkole oraz proponujemy zasady przyjaznej zabawy z nowymi kolegami i koleżankami.

Warsztaty prowadzą pedagodzy fundacji wraz z Nadią Poveshchenko – nauczycielką muzyki edukacji przedszkolnej z Donbasu na Ukrainie i mamą dwójki dzieci w wieku szkolnym (w Polsce przebywa od 2014 roku z powodu konfliktu zbrojnego).

Dla kogo?

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 1-3).

Czas i miejsce

Zajęcia trwają 2 godz. i odbywają się w uzgodnionym terminie i miejscu.

Cena

Koszt jednego warsztatu wynosi 600 zł (niezależnie od liczby uczestników, maks. 25 osób). Przy zamówieniu kilku zajęć oferujemy zniżki. Cena obejmuje wszelkie materiały, przygotowanie i poprowadzenie warsztatów na terenie Warszawy. W przypadku warsztatów poza Warszawą cena wynosi 800 zł, doliczamy też koszty dojazdu i ewentualnego noclegu.